Domates, zeytin ve adaçayı.

Saat gece yarısını 3 (saat) geçiyor…

Ah bir de peynir olsaydı… Saat 12’yi geçtikten sonra yenen her şeyin bir anlamı vardır. Hayat gibi, her ne yerseniz yiyin büyük büyük anlamlar yüklenilebilir .

Yurtta acıkmışsınızdır en yakın çiğ köfteci imdadınıza yetişir. Yalnız ya da arkadaşlarınızla sipariş ettiğiniz fark etmez, her zaman ekstra yeşillikli olur.

Dışardaysanız ışığı yanan ilk çorbacıya girersiniz. Şanslıysanız çay acıdır, daha da şanslıysanız yeni demlemişlerdir. Ne derler bilirsin “Gece yarısından sonra kiminle çorbacıya gidersen ona aitsindir.” Kimse yoksa yanında, çorbayı yapan ustaya aitsindir. İlla birine ait olacaksın çünkü, yoksa olmaz!

Yaşamak, bir başkasına ait olmaktır.

Fernando Pessoa
Domates, zeytin ve adaçayı.

Benim için gece yarısından sonra yediğim şeyler arasında en anlamlısı domates ekmektir. Yanında peynir olsun zeytin olsun fark etmez. Bi’ çay koyarım. Adaçayı olur karabaş otu çayı olur. Anneannemle toplamayı sevdiğim otlardan herhangi biri ya da hepsi olur.

Ve domates ekmek yerken mutlaka ağlarım. (Ya da öncesinde ağlamışımdır, domates-ekmekle yaralarımı sararım.) Bazen ağlamak için mantıklı bir sebep bulmaya/beklemeye gerek yoktur. Benim en mantıklı sebebimdir domates ekmek. 

Hadi üşenmedim ağlayarak yarısını ıslattığım ve biraz daha ağlasaydım aslında uyuyacak olduğum uykumdan, yatağımdan kalktım geldim, klavyenin başına geçtim. Peki bu yazıyı gerçekten yayınlayacak mıyım? Hem de uzun zamandır açmak istediğim “bu sefer ‘ciddi’ olacağım” blogumun ilk yazısı olarak?

Evet, merhaba gece yarısı dostları, benim yine uykum kaçtı. En son buralardayken kimsenin en iyi arkadaşı olamamıştım. Hala pek bir şey değişmedi.

Anlatmayı, yazmayı, hikayeler dinlemeyi ve onlara ortak olmayı seviyorum. Her insanın kırgınlıklarından, hayallerinden, ruh bozukluklarından birer parça taşımak zor ve akıl işi olmasa da, benim olayımın bu olduğunu anladım. İlgi çekici şeyleri seviyorum ve hayatımı ilgi çekici insanlarla donatmak istiyorum ve insanların hayatındaki o ilgi çekici insan olmak ve öyle kalmaya devam etmek istiyorum. 

Açılış şarkısı olarak Mezar Turizm-Her Gece Yarısı sizlere ve kendime armağan ediyorum.

Hoşgeldim, hoşgeldiniz, adaçayı ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

Web sitenizi WordPress.com' da kurun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: