uzun bir rüya ertesi

korktuklarım ve endişelerim istemesem de ruhumda büyüyor gittikçe. farkında olmadan rastgele atılan bir karamsarlık tohumu gitgide yeşeriyor dallanıyor kabuslarım oluyor, öz güvensizlikler oluyor, açamadığım telefonlar oluyor.

ne çok zarar veriyorum kendime ne çok büyük zannediyorum kendimi.

My reality is what I perceive

What I attract into my orbit

Worries fade into the haze

The air feels different this time ’round

Different this time ’round

Orbit – Alice Phoebe Lou

Gerçekliğim neyi algılıyorsam o… Hayatımda olanları çok zannediyorum. Çok üzüldüm, çok arkadaşsız kaldım. Yapmadığım her bir projede aslında hep geçerli bir sebebim vardı, çok kırılmıştım anksiyetem vardı. Akademik başarısızlıklarımı duygusal gel gitlerime mal etmeye bayılıyorum. Çevremdekiler de beni duygusal ve kırılgan yanımı daha çok gördükleri için durumun böyle olması yadırganmıyor. Evet o duygusal biri çok naif, öğretmenlik, pdr falan okusaydı çok yakışabilirdi. mühendislik okuduğu için bu kadar bocaladı. Sanırım durumum bu, çok güzel özetledim.

Yine de fark ettiğim şeyler her geçen gün artıyor.

Geceleri ayakta kalmayı seviyorum. Verimli geçirebildiğim ve gündüzleri uyuyabildiğim takdirde hoş bir hayat stili.

Kontrollü bir insanım, rüyalarımda bile kendimi kontrol edebiliyor olmamı seviyorum.

Kardeşimle ilgilenmeyi -başkalarının şımarıklığa izin verdirmek dediği benimse ilgilenmek dediğim şeyleri yapmayı- seviyorum.

insanlara yardım etmeyi, tevekkül etmeyi seviyorum.

ve bir şey daha farkettim dün. hayattaki milestone noktası olarak admire ettiğim biri var. bu kişi son senesinde çok güzel bir bitirme projesi yaptı, kariyerine önemli bir bankada başladı, istanbula taşındı, kendi evine çıktı ve yeni mezun için çok harika bir maaş alıyor. kendine ait bir odası saatlerde umarsızca vakit geçirebildiği bir bilgisayarı var. maaşını yeri gelip biriktiriyor yeri gelip harcıyor yeri geliyor ailesine veriyor.

ama memnun değilsin bir türlü o şikayet eşiğini ve bir sonraki yere gözünü dikmeyi aşamıyorsun. tabi ki de ilerleme hep olduğum yerde kal demiyorum ama, olduğun yerlerde hiç mutlu olmadın bugüne kadar. Bugün beraber bir hayal kurduk. hayatın mindful köşelerinde olmamı seviyorsun. bundan sende çok yok çünkü. umarım beraber o köşelerinde kıyılarında gezebiliriz hayatlarımızın.

garip bir rüya gördüm. uzun zamandır görmediğim insanlar, stalkladığım insanlar, saçma kavramlar, bilinçaltımdan hortlayan hüzünlerim. uzun bir rüyaydı ve çoğunu hatırladım.

şu an çok uykum var. bitirme projesinin raporunu göndermiştim, bugün sunumunu yapacağız. umarım güzel geçer. sonrasında uyumak, ailemle vakit geçirmek, toparlanabilirsem kariyer olarak bir gelişim sağlamak istiyorum.

kardeşime okuma öğretmek istiyorum, hatmimi bitirmek, evi ve kendimi daha düzgün toparlamak ve lucifer izlemek istiyorum. ^^

şimdilik hayat güncellemelerim bu kadar.

meh bir quote

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

Web sitenizi WordPress.com' da kurun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: