seçeneklerin ağrısı

çok şey yapmak istemek ve seçeneğinin olması çok şey arasından seçmek ve daha az karın ağrısı demek.

şimdi önümde istediklerim, heyecanlandıklarım, seçeneklerim ve gerçeklerim var.

ve karnımda bir ağrı.

karantinanın başından beri heyecanlandıklarım/endişelendiklerim bölümlerinin olduğu bi defter tutuyorum. bugün heyecanlandıklarım kısmına amansızca yurt dışında yüksek lisans/MBA seçeneklerini ekledim ve araştırmaya koyuldum. kanada’daki illinois’deki üniversitelere baktım, türkiye’dekilerin son tarihlerini not aldım. gpa’imin mezun olma sınırından sadece bir tık ama bir tık yüksek olduğunu bildiğim halde neden böyle bir hevese kapıldım bilmiyorum. notlarım yüksek olsaydı da bu sefer param yok ama belkş burs kapılarının daha kolay açılmasına vesile olabilirdi.

şu sıralar dinim imanım para ve başarı ve gelecekteki hırslarım üzerine odaklı. başvurduğum yerlerden bir teklif almaya çok odaklıyım, alırsam bu sefer nasıl bu işi yurt dışına çıkabileceğim üzerine planlamak istiyorum. ondan sonrasını düşünmedim. amerikada yaşama ya da çalışma imkanı bulabilirsem Nathan W. Pyle’s Strange Planet ‘in Hasbro ile çıkan oyunundan almak istiyorum. buraya satışı yok. böyle küçük şeyler beni yurtdışına itiyor. instagram’da görüyorum ve almak istiyorum. o oyunu oynarken eğlenebileceğim biri olsun istiyorum yanımda ve hayatımda.

bugün ilişkime dair yine o kocaman kaos belirdi kafamda gelecekte mutlu olamayacağıma dair. bana ilerde yapmak istediği kremalı peynirli mac&cheese’den bahsetti. tabak önüme gelmişcesine mutsuz oldum ve yemek istemedim o 7 peynirli makarnadan (halbuki çok severim kremalı makarnayı) geleceğe ışınlandım o an adeta. korktum ve dehşete düştüm.

halbuki dün görselleştirdiğim hayalde hiç de mutsuz değildim. hafta sonu kaçamağı için bir araba kiralayıp iş çıkışında onu alıyordum ve muhteşem bir otele gidiyorduk.

aradaki farkın sebebi beni dün oyun oynarız diye bekletmesi ya da bu sabah cevapsız aramamdan yarım saat sonra mı geri dönmesiydi? ilgi arsızıyım diyerek üstümde baskı kurması mı ben geleceğime dair heyecanlı planlar yaparken? kendisi odaklandığında beni görmemesinde hiçbir sorun yokken aklına gelmiyordu bazen birbirimiz dışında da odaklanabileceğimiz noktaların olduğunu ve bunun birbirimize olan duygularımızda bir değişiklik oluşturmamış olduğunu düşünmemize…

biraz sakinleşmem lazım…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

Web sitenizi WordPress.com' da kurun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: